Zalety bram segmentowych

22 sierpnia 2011

Postaram się tutaj wytłumaczyć dlaczego bramy segmentowe są teraz najchętniej wybieranym typem bramy garażowej.

Istotną zaletą bram segmentowych jest możliwość montażu w bardzo niskich garażach (o nadprożu już od 10cm). Ponadto można zatrzymać samochód tuż przed bramą i wygodnie wjechać do garażu, ponieważ brama segmentowa otwiera się pionowo do góry i nie zajmuje miejsca na podjeździe, co liczy się w szczególności w miastach oraz przy ruchliwych ulicach.

Bez większego wysiłku, lekko i wygodnie możemy otworzyć i zamknąć bramę ręcznie. Odpowiednio dobrany układ sprężyn i rolki o ‘pływających’ osiach minimalizują efekt tarcia, zapewniając tym samym komfort obsługi. Na tej podstawie łatwo zrozumieć dlaczego brama segmentowa jest bardziej odpowiednia dla kobiet, w porównaniu na przykład do bram uchylnych.

Kolejny plus to grube, z reguły 40mm stalowe panele, które zapewniają ogrzewanym garażom odpowiednią izolację termiczną i uszczelnienie. Panele uznanych producentów są w dodatku wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową.

Bezpieczeństwo – specjalnie wyprofilowane panele (od wewnątrz i z zewnątrz) uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców w miejscu ich łączenia, jak również w miejscach montażu zawiasów i drzwi przejściowych, a zamknięta obudowa prowadnicy zabezpiecza przed włożeniem dłoni.