Bezpieczna brama

11 sierpnia 2011

Opiszę w tym artykule kilka kwestii technicznych, na które warto zwracać uwagę przy wyborze bramy segmentowej. Po pierwsze, na bramie garażowej powinno znajdować się oznaczenie CE, co mówi nam ,że spełnia ona wymagania normy europejskiej EN 13241-1 dotyczącej bezpieczeństwa użytkowania.

Takie oznaczenie posiadają bramy segmentowe Wiśniowski, które wytwarzane są w procesie produkcji zgodnym z systemem ISO 9001:2008 i obowiązującymi normami.

Brama segmentowana powinna mieć odpowiednio wyprofilowane panele zapobiegające przytrzaśnięciu palców. Istotne są także fotokomórki, które zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeśli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda. Specjalne zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed odpadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących. Kolejny istotny element bezpieczeństwa to zintegrowane zabezpieczenie w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej.

Ważna jest tez solidna konstrukcja i unikatowy proces formowania blachy. Jest to podstawa profesjonalnej bramy segmentowej.